O nás

Ranč LHOTA sa nachádza v prejtskej doline - prekrásnom prostredí v objatí hôr. Objekt je priamo v strede Strážovských vrchov na samote...

Šum lístia, spev vtákov, občasný dupot konských kopýt a množstvo nádherných prírodných krás Vám prinesú príjemné chvíle strávené na Ranči LHOTA...

Ranč Lhota a.s. vznikol transformáciou fyzickej osoby na akciovú spoločnosť zo 100% účasťou slovenských akcionárov.

Našou prvoradou činnosťou je poľnohospodárska prvovýroba ako je obhospodarovanie lúk a ornej pôdy. Dorábame si krmivo pre vlastnú potrebu ako i na predaj. Tiež sa venujeme chovu domácich hospodárskych zvierat ako sú ošípané, ovce, kozy a hovädzí dobytok.

Zaoberáme sa aj chovom koní Hanoverského plemena, ktoré je využiteľné vo vysokom športe ako sú parkúrové preteky a drezúra. Ako prvý na Slovensku máme od roku 2010 uznaný chov tohto plemena materskou organizáciou "Hanoverský chov z NSR". Po získaní grantu z EU sme vybudovali krytú jazdiareň a ustajnenie koní, kde v každom počasí vieme poskytnúť zákazníkom výučbu jazdenia na koňoch a tiež ju využívame na prejazdenie našich koní. Rozširujeme služby ďalej a to penziónom z kapacitou 28 lôžok s reštauračným zariadením – welnessom s vnútorným a vonkajších bazénom, parnou a suchou saunou a vírivou vaňou ako aj službami v oblasti masáží. Taktiež sme mysleli aj na deti a pre ne tu máme mini ZOO, kde sa môžu deti zoznámiť s domácimi zvieratkami.

Pre dospelých máme k dispozícii tenisový kurt, ihrisko na hádzanú a mini futbal a fitness centrum. Pre firemných klientov vieme zabezpečiť kongresovú miestnosť pre rôzne školenia a prezentácie. Pre rodinné oslavy a svadby máme k dispozícii reštauračné a zvukové zariadenie. Pre všetkých klientov vieme zabezpečiť výuku jazdenia, jazdu na koči a saniach ako i vozenie svadieb.